top of page

1. PROWADZENIE DZIAŁAŃ PO PRZEZ DOWODZENIE,

Rozgrywkę i zadania prowadzi SZTAB, który znajduje się w FOB. Zadania wykonywane są po przez dowodzenie SZTAB/DOWÓDCA PLUTONU/ODDZIAŁ. Fabuła ma za zadanie wprowadzić graczy w klimat, a sztab w zadania. Sztab będzie reagował na rozwój sytuacji w trakcie rozgrywki i stosował do tego strategie działania.

 

2. ŁĄCZNOŚĆ RADIOWA,
RTO- Osoba odpowiedzialna za łączność między sztabem a oddziałem, odbiera i przekazuje informacje do sztabu. W przypadku gdy wytyczne ze sztabu bądź od dowódcy oddziału nakazują regularnego przesyłania meldunków, to RTO jest zobowiązany pilnowania czasu ich przesyłania.

RTO- zawsze podąża obok dowódcy, sporządza notatki na podstawie których będzie przekazywał meldunek. Meldunek przesyłany powinien być wystarczająco krótki i zrozumiały.

 

MATERIAŁY POMOCNICZE;

SPOTREP , ŁĄCZNOŚĆ, MEDEVAC REQUEST, TABELA ŁĄZCNOŚCI, ŁĄCZNOŚĆ NA POLU WALKI

 

Dodatkowe zewnętrzne opracowania;

http://js4018.mil.pl/wp-content/uploads/2015/08/LacznoscOT.pdf

http://armacoopcorps.pl/master-classes-specjalizacje-arma-3/rto

 

3. AMUNICJA I ZAOPATRZENIE,

Osoba wchodząca na teren rozgrywki może posiadać przy sobie jedynie 240szt kulek, pod żadnym pozorem więcej.

Zaleca się posiadanie magazynków typu LowCap, MidCap lub RealCap.

Magazynków nie można doładowywać w polu. Doładowania następują tylko w ściśle określonych miejscach przez sztab lub po przez zrzut.

Zrzut- należy połączyć się drogą radiową i poprosić o zrzut amunicji, sztab określa miejsce w którym dokona zrzutu. Doładowanie jest jedno razowe na miejsce, gdzie powrotem ładujemy swoje posiadane magazynki do pełna (maksymalna liczba łączna to 240szt.) jak i skrzynie amunicyjną do stanu z zerowego.

 

Każdy z plutonów posiada dodatkowo skrzynię amunicyjną w której znajduje się dodatkowe 600szt. kulek podzielone na dziesięć paczek po sześćdziesiąt sztuk każda. Skrzynie Amunicyjną nosi każdy po za osobami funkcyjnymi tj. dowódca, zastępca, RTO i Medyk.

 

Magazynki LowCap i MidCap ładujemy do dwukrotnej ilości oryginalnego odpowiednika czyli 30szt. x2= 60szt. w magazynku.

Hicapy- niezalecane.

PLIK UZUPEŁNIAJĄCY WIEDZĘ:

4. MEDYCY/MEDEVAC,

MEDEVAC

- W trakcie podejmowania rannych lub zabitych przezMEDEVAC nie można strzelać do pojazdu.

Podjęcie walki w miejscu zatrzymania MEDEVACu powoduje zatrzymanie akcji ewakuacyjnej, która zostaje odwołana i miejsce podjęcia rannych lub zabitych zmienione w przypadku gdy walki nie wygasną w przeciągu 5min od przybycia transportu.

 

Zestrzelić MEDEVAC można tylko i wyłącznie w momencie gdy załoga rozpoczyna załadunek rannego lub martwego na pokład, ZA ZESTRZELENIE UZNAJE SIĘ ODPALENIE KOLOROWEJ ŚWIECY DYMNEJ I ŻUCENIEM W POBLIŻU POJAZDU.

 

Po zestrzeleniu pojazd na włączonych światłach awaryjnych (pojazd organizacyjny) wraca na FOB gdzie przez kolejne 30min od momentu dotarcia na miejsce jest wyłączony z rozgrywki.

 

WZYWANIE MEDEVAC

9-LINER (MEDEVAC REQUEST)

MEDEVAC wzywamy tylko do wzw lub kia.

 

MEDYCY

W pięcio osobowym zespole występuje jeden medyk, który jako pierwszy udziela niezbędnej pomocy poszkodowanemu, w sposób stosowny do wylosowanej rany przez uczestnika.

W przypadku niektórych ran pierwszej pomocy może również udzielić zwykły członek zespołu.

MEDYK- Powinien posiadać plecak w którym będzie mógł transportować pakiet medyczny tj. karton (rozmiar typowy dla kartonu po butach) a w nim zestaw opatrunków, dodatkowe karty do losowania.

Osoba nie posiadająca plecaka nie może zostać medykiem.

 

5. POJAZDY (klik),

 

6. ZASADY UŻYCIA BRONI,

Nie wolno strzelać do osób nie uzbrojonych, nie umundurowanych czy do osób ubranych w żółtej odblaskowej kamizelce.  Należy zachować szczególna ostrożność!

W rozgrywce mogą brać udział postacie fabularne, mogą to być częściowo umundurowane osoby nieposadające broni, bądź łącznicy wysyłani ze sztabów.

 

7. ROZSĄDEK,

Grę możesz przerwać w każdej chwili, jaką uznasz za właściwą, po prostu nie żyjesz. Jeśli robi się

niebezpiecznie grę powinieneś przerwać i w miarę możliwości powinieneś ostrzec innych o niebezpieczeństwie.

Rozsądek powinien wygrać zawsze z widowiskowością.

 

8. JEŃCY,

Jeńcy nie zdrowieją w wypadku wzięcia do niewoli i wymagają normalnej pomocy medycznej. Tylko osobę ranną lub która się podda można wziąć za jeńca.

Jeńca trzeba dostarczyć do sztabu, w sztabie jeniec musi powiedzieć wszystko o czym wie- nie wolno mu utajniać informacji.

Po przesłuchaniu sztab ma nakaz uwolnienia jeńca, a jeniec udaje się do swojej części do obozu zgłaszając fakt. Sytuacja postępowania jak w przypadku KIA i pozostawienia członka zespołu przez pluton.

 

PLIKI POMOCNICZE:

 

TERENOZNASTWO

 

PRZYKŁADOWY PODRĘCZNIK MEDYKA

 

 

bottom of page